-  Turniej A –  szkoły podstawowe kl. IV-VII i ponadpodstawowe

-  Turniej B –  szkoły podstawowe kl. I-III

W grupie A zwycięstwo odniósł Jakub Żurawicki(Gimnazjum Gmina Liw w Węgrowie),  II  miejsce wywalczyła  Zuzanna Łaszczuk (Gimnazjum nr 119 Warszawa  Wesoła),   a III miejsce Krzysztof Plichta (II Technikum w Siedlcach).

 w kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Zuzanna Łaszczuk (Gimnazjum nr 119 Warszawa  Wesoła), II miejsce Olga Plichta (Gimnazjum w Siedlcach), III miejsce Maria Zaborowska  (Gimnazjum i Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim),

 w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych I miejsce Jakub Żurawicki (Gimnazjum Gmina Liw w Węgrowie), II miejsce Krzysztof Plichta (II Technikum w Siedlcach), III miejsce Michał Jedynak (Gimnazjum nr 2 w Mińsku Mazowieckim).

 w kategorii dziewcząt klas 4-7, I miejsce zdobyła Oliwia Zioło (SP Wyszków), II miejsce  Aleksandra Żurawicka (SP 2 Węgrów) , III miejsce Weronika Lisowska (Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim).

 w kategorii chłopców  klas 4-7, I miejsce: Krzysztof  Dobosiewicz (SP Bojmie), II miejsce Przemysław Sekuła (SP Węgrów), III miejsce Michał Kubicki  (Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim).

 

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrała  Beata Rybałtowska, II miejsce zajął Kamil Kroner.

W grupie B zwycięstwo odniósł  Michał Jóźwik ( SP 4 Mińsk Mazowiecki), II miejsce zajął Dawid Dobosiewicz (SP Bojmie),  III miejsce Zofia Stankiewicz (Prywatna SP nr 6 w Warszawie). 

 w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Michał Jóźwik(SP  4 Mińsk Mazowiecki), II miejsce zajął Dawid Dobosiewicz (SP Bojmie),  III miejsce Antoni Rokicki (SP 2 Mińsk Mazowiecki). 

 w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Zofia Stankiewicz (Prywatna SP nr 6 w Warszawie), II miejsce Amelia Dróżdż (Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim), III miejsce Marcelina Łaszczuk (SP 353 Warszawa Wesoła). 

Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Antoni Rokicki, II miejsce Szymon Szymczykowski, III miejsce Patryk Mallach. 

Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była  klasyfikacja drużynowa:

Turniej A – Szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Salezjańskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące  Mińsk Mazowiecki 

Turniej A – Szkoły podstawowe kl. IV-VII

I miejsce – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – SP 2 Węgrów

Turniej B –  Szkoły podstawowe kl. I-III

I miejsce – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Mińsku Mazowieckim

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim

 

W V Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach 

 w kategorii  chłopców: I miejsce wywalczył Oskar Królak, II miejsce Szymon Kijek,  a III miejsce Bartosz Suracki  (wszyscy „Zerówka” Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim), 

 w kategorii dziewcząt:  I miejsce zdobyła Anna Szabat ( „Zerówka” Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim), II miejsce Zuzanna Mallach (Przedszkole Miejskie nr 6 w Mińsku Maz.), III miejsce Aleksandra Majos (Prywatne Przedszkole Mini Raj w Mińsku Mazoiweckim).

 

Równolegle prowadzona była  klasyfikacja na najlepszego przedszkolaka z mińskiego przedszkola

I miejsce – Anna Szabat („Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim)

II miejsce – Oskar Królak („Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim)

III miejsce – Szymon Kijek („Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim)

Miłą niespodzianką dla młodych zawodników były odwiedziny smoka ze Studium Języków Obcych, który w przerwie miedzy zmaganiami częstował słodyczami i prowadził zabawę z najmłodszymi adeptami królewskiej gry.

 

Uroczystym elementem finału było wręczenie najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach obu turniejów  pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych oraz materiałów promocyjnych wszystkim uczestnikom  sportowych zmagań ufundowanych przez MOSIR w Mińsku Mazowieckim, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, Prywatne Przedszkole Mini Raj Beata Laskowska z Mińska Maz., Pomoc Drogową Zbigniew Laskowski Mińsk Mazowiecki,  Kancelarię Ubezpieczeniową Piotr Wańko z Mińska Maz. oraz Radę Rodziców SP2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. 

Turnieje  były współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.