Nasze starty

Poniższa tabela zawiera listę naszych najważniejszych startów w 2017 roku.

Lp.

Nazwa turnieju  
  1.  Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza 2016/2017
Mazowsze, 11.12.2016-05.02.2017  
Startowało 9 drużyn (68 zawodników).
1. Drużyna MTSz
I szach. -  2. Bartosz Nowicki, Jakub Suliborski
II szach. -  3. Jakub Suliborski, Pola Parol
III szach. - 1. Pola Parol, Artur Suliborski
IV szach. - Artur Suliborski, 7. Monika Rykała, Robert Brewczyński, Paweł Parol
V szach. - 2. Bogusław Major, Robert Brewczyński
 2. XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2016 Grupa A
Kraków, 27.12.2016-04.01.2017
Startowało 103 zawodników.
15. Bartosz Nowicki
 3. XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2016 Grupa B
Kraków, 27.12.2016-04.01.2017
Startowało 87 zawodników.
1. Paweł Parol
 4. Otwarty Turniej Szachowy Cyklu "Szach Poniedziałkowy LKSz"
Lublin, 02.01.2017
Startowało 12 zawodników.
2. Artur Suliborski
 5. Klub P.Z.Szach. (263 turniej czwartkowy)
Warszawa, 05.01.2017
Startowało 28 zawodników.
8. Bogusław Major
 6. OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W GRZE BŁYSKAWICZNEJ
Zgierz, 07.01.2017
Startowało 119 zawodników.
28. Monika Rykała (1. w kat. elo 1601-1800)
  7. Drużynowe Akademickie Mistrzostwa Województwa w Szachach - 2016/17
Lublin, 14.01.2017  
Startowało 4 drużyny (27 zawodników).
1. Drużyna KU AZS UMCS Lublin
I szach. -  1. Artur Suliborski
  8. Turniej szachowy o Puchar Fundacji Banku Millennium
Warszawa, 14.01.2017
Startowało 30 zawodników.
19. Michał Jóźwik
  9. Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn 20-21.01.2017
Lublin, 20-21.01.2017
Startowało 216 zawodników.
13. Bartosz Nowicki
25. Paweł Parol
39. Jakub Suliborski
74. Artur Suliborski
 10. Akademickie Mistrzostwa Polski Turniej Drużynowy 21-22.01.2017, Lublin
Lublin, 21-22.01.2017
Startowało 42 drużyny (280 zawodników).
7. Drużyna Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
I szach. -  Jakub Suliborski

9. Drużyna Politechniki Wrocławskiej
IV szach. -  Paweł Parol

18. Drużyna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
III szach. -  Artur Suliborski

22. Drużyna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
I szach. -  Bartosz Nowicki
 11. I Turniej Wesoła SP 353 do 20 lat
Warszawa, 21.01.2017
Startowało 25 zawodników.
4. Maria Zaborowska
11. Miłosz Zaborowski
13. Maciej Zaborowski
 12. V MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY "GWIAZDA PÓŁNOCY"- OPEN
Lublin, 23-28.01.2017
Startowało 164 zawodników.
19. Pola Parol (3. w kat. kobiet)
164. Jakub Dróżdż
 13. LXI Turniej Szachowy w Czytelni Naukowej Nr 1
Warszawa, 28.01.2017
Startowało 28 zawodników.
22. Michał Jóźwik
 14. I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO GMINY KOŚCIELEC 2017 - grupa A
Kościelec, 01-05.02.2017
Startowało 34 zawodników.
6. Jacek Jóźwik
 15. I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO GMINY KOŚCIELEC 2017 - grupa B
Kościelec, 01-05.02.2017
Startowało 20 zawodników.
4. Michał Jóźwik
 16. Klub P.Z.Szach. (267 turniej czwartkowy)
Warszawa, 02.02.2017
Startowało 29 zawodników.
6. Sławomir Ołowski
 17. Turniej E o Puchar Burmistrza Ursusa (Dzieci z rocznika 2009 i młodsze)
Warszawa, 04.02.2017
Startowało 58 zawodników.
12. Michał Stradczuk
 18. Zimowy turniej na Bemowie (dla zawodników z IV i III oraz II kobiecą kat.)
Warszawa, 04-05.02.2017
Startowało 22 zawodników.
11. Adrian Więsik
 19. Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Sędziów Szachowych w Szachach Błyskawicznych
Warszawa, 05.02.2017
Startowało 24 zawodników.
4. Artur Suliborski
21. Jakub Dróżdż
 20. Klub P.Z.Szach. (268 turniej czwartkowy)
Warszawa, 09.02.2017
Startowało 34 zawodników
5. Artur Suliborski
 21. II Zimowy Otwarty Klasyfikacyjny Turniej Szachowy grupa C
Węgrów, 12.02.2017
Startowało 17 zawodników
7. Amelia Dróżdż (2. do lat 7)
 22. XI Turniej Szachowy "Karkonosze" Grupa A
Warszawa, 18-25.02.2017
Startowało ? zawodników.
?. Pola Parol
 23. XVIII Mini-Elo
Warszawa, 18-19.02.2017
Startowało 24 zawodników.
4. Jakub Dróżdż
14. Arkadiusz Dróżdż
 24. XIII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki
Repki, 19.02.2017
Startowało 35 zawodników
12. Maria Zaborowska (5. w kat. junior)
23. Michał Zaborowski
     
Poniższa tabela zawiera listę naszych najważniejszych startów w 2016 roku.

Lp.

Nazwa turnieju Rezultaty
1.

Otwarta Liga Mazowiecka
Mazowsze, 29.11.2015-21.02.2016  
Startowało 10 drużyn (76 zawodników).

6. Drużyna MTSz II
I szach. - 2. Przemysław Laszczak, Michał Zieliński; Marcin Zychowicz
II szach. - 4. Michał Zieliński, Adam Banasiak 
III szach. - 4. Adam Banasiak, Maria Zaborowska
IV szach. - 6. Kacper Królak  
Zawodnicy rezerwowi: Maciej Zaborowski, Miłosz Zaborowski, Michał Zaborowski
2.

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza
Mazowsze, 13.12.2015-21.02.2016   
Startowało 8 drużyn (66 zawodników).

5. Drużyna MTSz I
I szach. - 4. Jakub Suliborski
II szach. - 6. Maciej Kowalec, Robert Brewczyński
III szach. - Robert Brewczyński, Jacek Jóźwik
IV szach. - Jacek Jóźwik, Przemysław Laszczak
V szach. - 6. Monika Rykała, Pola Parol 
Zawodnicy rezerwowi: Paweł Parol, Artur Suliborski, Marcin Zychowicz
3. XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2015 Grupa B
Kraków, 27.12.2015-04.01.2016
Startowało 91 zawodników.
38. Jakub Suliborski
42. Pola Parol (4. w kat. kobiet)
 4. O Puchar Burmistrza Karczewa - Szachy + Tenis Stołowy
Karczew, 03.01.2016
Startowało 98 zawodników.
14. Sławomir Ołowski
38. Damian Koseski
39. Przemysław Laszczak
95. Andrzej Koseski
 5. Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn 15-16.01.2016
Hucisko, 15-16.01.2016   
Startowało 195 zawodników.
102. Artur Suliborski
6. Akademickie Mistrzostwa Polski Turniej Drużynowy 16-17.01.2016
Hucisko, 16-17.01.2016   
Startowało 37 drużyn (247 zawodników).
12. Drużyna UMCS Lublin  
III szachownica - 4. Artur Suliborski
7. Turniej na III i II kategorię - Otwock
Karczew, 16-17.01.2016
Startowało 40 zawodników.
1. Mariusz Bąk
8. FERIE Z SZACHAMI 2016 Open A
Olsztyn, 01-06.02.2016
Startowało 31 zawodników.
7. Przemysław Laszczak (4. do lat 18)
 9. 14 Zimowe Zawody Szachowe od 1400 Warszawa 5-7.02.2016
Warszawa, 05-07.02.2016
Startowało 18 zawodników.
1. Mariusz Bąk
10. Grand Prix Siedlec 2016 - turniej 2
Siedlce, 06.02.2016
Startowało 34 zawodników.
6. Michał Zieliński
13. Maciej Zaborowski
20. Maria Zaborowska
11. VII Memoriał Szachowy ks. Tadeusza Białeckiego
Krynka, 13.02.2016
Startowało 62 zawodników.
5. Michał Zieliński
22. Maciej Zaborowski (2. w kat. SP)
29. Maria Zaborowska (5. w kat. SP)
53. Miłosz Zaborowski
12. II Turniej Akademii Arcymistrzów
Ustroń, 13.02.2016
Startowało 26 zawodników.
5. Jakub Suliborski
13. V Turniej DSP nr 1 w Wesołej o II i III kat. (szk. podst. oraz gim.)
Warszawa, 20-21.02.2016
Startowało 37 zawodników.
2. Maria Zaborowska
14. Maciej Zaborowski
18. Miłosz Zaborowski
14. X Otwarte Mistrzostwa SP nr 12 w Otwocku o Puchar Dyrektora Szkoły
Otwock, 20.02.2016
Startowało 68 zawodników.
26. Michał Stradczuk (2. w kat 2009 i młodsi)
15. Turniej Klasyfikacyjny dla Uczestników Projektu "Wars i Sawa"
Warszawa, 26-27.02.2016
Startowało 21 zawodników.
17. Maciej Kowalec
16. LIII Turniej Szachowy w Czytelni Naukowej Nr 1
Warszawa, 27.02.2016
Startowało 24 zawodników.
12. Przemysław Laszczak
17. Grand Prix Siedlec 2016 - turniej 3
Siedlce, 05.03.2016
Startowało 24 zawodników.
5. Michał Zieliński
7. Maria Zaborowska
16. Miłosz Zaborowski
18. XXXIV Weekendowy Turniej o Puchar Prezesa MZSzach
Warszawa, 05-06.03.2016
Startowało 31 zawodników.
11. Przemysław Laszczak
19. Otwarte Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Ursusa w szachach - chłopcy do lat 7
Warszawa, 12.03.2016
Startowało 31 zawodników.
3. Michał Stradczuk
20. Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 16
Szklarska Poręba, 12-20.03.2016
Startowało 36 zawodniczek.
18. Pola Parol
21. Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16
Szklarska Poręba, 12-20.03.2016
Startowało 38 zawodników.
33. Przemysław Laszczak
22. Zimowy Turniej Fide na Bemowie
Warszawa, 12-13.03.2016
Startowało 32 zawodników.
7. Mariusz Bąk
23. Zimowy Turniej na Bemowie dla zawodników ur. 2008r. i młodszych
Warszawa, 13.03.2016
Startowało 20 zawodników.
5. Artur Zarzycki
24. XIII T.Sz. o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek - rocznik 1996 i starsi
Warszawa, 19.03.2016
Startowało 52 zawodników.
17. Maciej Kowalec
25. 37. turnaj sachovych nadeji - Pobeskydi Open
Frydek-Mistek (Czechy), 24-28.03.2016
Startowało 94 zawodników.
53. Artur Suliborski
26. VI Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej dzieci do lat 10
Węgrów, 29.03.2016
Startowało 28 zawodników.
6. Miłosz Zaborowski (3. w kat. chłopcy; 4. do lat 9)
15. Artur Zarzycki (2. do lat 7)
27. III Turniej Akademii Arcymistrzów
Grębiszew /k. Mińska Mazowieckiego, 31.03.2016
Startowało 24 zawodników.
4. Jakub Suliborski
13. Sławomir Ołowski
28. Grand Prix Siedlec 2016 - turniej 4
Siedlce, 02.04.2016
Startowało 21 zawodników.
6. Maria Zaborowska
11. Michał Zieliński
29. II Turniej w Aninie dla dzieci 2008r. i młodszych
Warszawa, 02.04.2016
Startowało 23 zawodników.
5. Michał Stradczuk
30. III Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Szybkich
Pęgów, 02.04.2016
Startowało 106 zawodników.
3. Artur Suliborski
31. Drużynowy Ogólnopolski Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych
Konstancin-Bielawa k. Warszawy, 08-09.04.2016   
Startowało 16 drużyn (61 zawodników).
3. Drużyna XXII LO Warszawa Bielany  
II szachownica - 2. Maciej Kowalec
32. Indywidualne Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego (II rzut) - Szachy
Lublin, 09.04.2016
Startowało 34 zawodników.
7. Artur Suliborski
33. IV Memoriał Szachowy im. Zbigniewa Tyszkiewicza - B
Pułtusk, 09.04.2016
Startowało 50 zawodników.
2. Maria Zaborowska (2. do lat 15)
5. Miłosz Zaborowski (1. do lat 9)
9. Maciej Zaborowski (3. 10-11 lat)
34. XXXV Weekendowy Turniej o Puchar Prezesa MZSzach
Warszawa, 09-10.04.2016
Startowało 15 zawodników.
7. Przemysław Laszczak
9. Mariusz Bąk
35. I Otwarty Turniej Szachowy Szkoły Żagle
Warszawa, 09.04.2016
Startowało 29 zawodników.
4. Michał Stradczuk
36. I Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Prezesa AZS UPH w Siedlcach
Siedlce, 09.04.2016
Startowało 38 zawodników.
3. Michał Zieliński
37. Drużynowe Akademickie Mistrzostwa Województwa w Szachach - II rzut 2015/16
Lublin, 16.04.2016   
Startowało 5 drużyn (30 zawodników).
1. Drużyna UMCS Lublin  
III szachownica - 2. Artur Suliborski
38. III Turniej C na V i IV kategorię Wesoła SP 353
Warszawa, 16.04.2016
Startowało 24 zawodników.
17. Damian Szewczyk
22. Filip Gerszański
39. Wiosenny Turniej Fide na Bemowie
Warszawa, 16-17.04.2016
Startowało 14 zawodników.
11. Mariusz Bąk
40. XV MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH
Pokrzywna, 20-24.04.2016
Startowało 100 zawodników.
7. Jakub Suliborski (4. klas. zawodników reprezentujących Wojsko)
41. XI MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W GRZE BŁYSKAWICZNEJ
Pokrzywna, 21.04.2016
Startowało 61 zawodników.
2. Jakub Suliborski (1. klas. zawodników reprezentujących Wojsko)
42. IV Indywidualne Szachowe Mistrzostwa KSPiKG GRUPA A
Siedlce, 23.04.2016
Startowało 50 zawodników.
4. Michał Zieliński
14. Maria Zaborowska 
23. Maciej Zaborowski
34. Mirosław Zarzycki
43. IV Indywidualne Szachowe Mistrzostwa KSPiKG GRUPA B
Siedlce, 23.04.2016
Startowało 43 zawodników.
6. Miłosz Zaborowski
15. Artur Zarzycki
44. Mistrzostwa Polski Młodzików do 8 lat w Szachach - Juniorzy
Poronin, 29.04-03.05.2016
Startowało 94 zawodników.
43. Michał Stradczuk
45. Szachowe Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych PORONIN T10 + OPEN FIDE
Poronin, 29.04-06.05.2016
Startowało 28 zawodników.
20. Mirosław Zarzycki
46. Z SZACHAMI PRZEZ POLSKĘ - VI Turniej Szachowy "Międzyzdroje 2016"
Międzyzdroje, 29.04-08.05.2016
Startowało 21 zawodników.
7. Damian Koseski
47. Turniej Szachowy z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Jaworzno, 30.04.2016
Startowało 78 zawodników.
27. Przemysław Laszczak (2. do U18, 2. do rank. 1800, 6 do rank. 2000)
48. XI CZESKO-POSKI TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR STAROSTY CZESKIEGO CIESZYNA
Czeski Cieszyn (Czechy), 01.05.2016
Startowało 122 zawodników.
71. Przemysław Laszczak
49. OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2016 - D14
Olecko, 01-07.05.2016
Startowało 46 zawodników.
43. Maria Zaborowska
50. Mistrzostwa Śląska i Mistrzostwa Katowic w szachach błyskawicznych
Katowice, 03.05.2016
Startowało 82 zawodników (33 drużyny).

8. Jakub Suliborski
51. Monika Rykała (6. w kat. Kobiety)

8. MTSz Mińsk Mazowiecki
51. Szachowe Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych PORONIN Turniej do lat 7
Poronin, 04-06.05.2016
Startowało 31 zawodników.
11. Artur Zarzycki
52. Grand Prix Siedlec 2016 - turniej 5
Siedlce, 07.05.2016
Startowało 39 zawodników.
8. Michał Zieliński
53. Mistrzostwa Mazowsza dziewcząt i chłopców do 6 lat oraz dziewcząt do 7 lat
Mińsk Mazowiecki, 14.05.2016
Startowało 30 zawodników.
11. Amelia Dróżdż (2. w klas. dziewcząt do lat 6)
20. Dawid Wieczorek (10. w klas. chłopców do lat 6)
21. Dalia Laskowska (8. w klas. dziewcząt do lat 7)
23. Lena Muller (9. w klas. dziewcząt do lat 7)
24. Julia Rogala (10. w klas. dziewcząt do lat 7)
28. Maria Frelek (6. w klas. dziewcząt do lat 6)
29. Jan Bujalski (11. w klas. chłopców do lat 6)
54. Mistrzostwa Mazowsza do lat 7 chłopców
Mińsk Mazowiecki, 14.05.2016
Startowało 39 zawodników.
3. Michał Stradczuk
10. Artur Zarzycki
13. Bruno Wójcicki
17. Patryk Sobotka
18. Mateusz Kijek
22. Julian Pisarczyk
23. Damian Siedlecki
24. Antoni Rokicki
25. Maksymilian Abramowski
55. Przedwakacyjny turniej w Zielonce (Fide)
Warszawa, 21-22.05.2016
Startowało 13 zawodników.
1. Mariusz Bąk
56. Mistrzostwa Polski do lat 7. CHŁOPCY
Suchedniów, 27-29.05.2016
Startowało 65 zawodników.
29. Artur Zarzycki
33. Michał Stradczuk
57. GRAND PRIX GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH w blitzu. Turniej nr 5
Suchedniów, 28.05.2016
Startowało 50 zawodników.
1. Jakub Suliborski
41. Mirosław Zarzycki
58. OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY MISTRZOSTWA WĘGROWA 2016
Węgrów, 28-29.05.2016
Startowało 36 zawodników.
17. Kacper Królak
 59. OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY MISTRZOSTWA WĘGROWA 2016 "Turniej B"
Węgrów, 28-29.05.2016
Startowało 27 zawodników.
6. Krzysztof Gardyza (5. w kat. M)
60. XIX Królewski Gambit Radomia gr. A
Radom, 29.05.2016
Startowało 55 zawodników.
21. Jakub Suliborski
24. Artur Suliborski 
25. Przemysław Laszczak
61. 3 Mistrzostwa Mazowsza Amatorów w Szachach Szybkich o Puchar Kolei Mazowieckich
Otwock, 04.06.2016
Startowało 26 zawodników.
21. Mariusz Bąk 
62. II Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Dwuboju Stołowym o Puchar Kolei Mazowieckich
Otwock, 05.06.2016
Startowało 34 zawodników.
7. Arkadiusz Abramowski
63. European amateur chess championship SLOVAKIA 2016
Ruzomberok (Słowacja), 06-12.06.2016
Startowało 80 zawodników.
5. Artur Suliborski
64. Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - do lat 9
Radzymin, 11-12.06.2016
Startowało 55 zawodników.
36. Artur Zarzycki (28. w kat. chłopcy; 5. do lat 7)
41.
Miłosz Zaborowski (31. w kat. chłopcy)
44.
Michał Stradczuk (32. w kat. chłopcy; 9. do lat 7)
65. Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - do lat 11
Radzymin, 11-12.06.2016
Startowało 33 zawodników.
13. Maciej Zaborowski (11. w kat. chłopcy)
66. Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - do lat 13
Radzymin, 11-12.06.2016
Startowało 31 zawodników.
17. Maria Zaborowska (3. w kat. dziewczęta)
67. Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - do lat 15 i 18
Radzymin, 11-12.06.2016
Startowało 21 zawodników.
2. Przemysław Laszczak (2. w kat. chłopcy do lat 15) 
5. Damian Koseski (2. w kat. chłopcy do lat 18)
68. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych 2016
Lublin, 12.06.2016
Startowało 30 zawodników.
14. Pola Parol
69. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2016
Lublin, 12.06.2016
Startowało 97 zawodników.
73. Jakub Dróżdż
70. II Turniej Szachowy o puchar Burmistrza dz. Białołęka - OPEN (bez wpisowego)
Warszawa, 18.06.2016
Startowało 28 zawodników.
5. Przemysław Laszczak
71. Turniej na III i II kategorię - Otwock
Otwock, 18-19.06.2016
Startowało 26 zawodników.
24. Mirosław Zarzycki
72. VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Jana Zukertorta - Błyskawiczny
Lublin, 24.06.2016
Startowało 32 zawodników.
10. Przemysław Laszczak
73. XII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY PERŁA BAŁTYKU - GRUPA B (FIDE 1400-1999)
Łazy, 26.06-05.07.2016
Startowało 88 zawodników.
20. Damian Koseski
74. XII Miedzynarodowy Festiwal Szachowy - Perla Baltyku - Turniej blyskawiczny
Łazy, 01.07.2016
Startowało 102 zawodników.
43. Damian Koseski
75. XII MFSz Perła Bałtyku 2016 - Turniej Kloca
Łazy, 02.07.2016
Startowało 34 pary.
18. Damian Koseski & Artur Szulepa
76. MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival gr. B
Warszawa, 08-16.07.2016
Startowało 154 zawodników.
67. Przemysław Laszczak
88. Pola Parol
105. Mariusz Bąk
77. MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival gr. C
Warszawa, 08-16.07.2016
Startowało 172 zawodników.
34. Jakub Dróżdż (4. w U 15-16)
78. MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival gr. D
Warszawa, 09-10.07.2016
Startowało 107 zawodników.
70. Michał Stradczuk
106. Artur Zarzycki
79. PUCHAR GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH w blitzu. OPEN
Suchedniów, 16.07.2016
Startowało 46 zawodników.
7. Artur Suliborski
80. CzechOpen2016 - H - Open Championship of the Czech Republic in blitz marathon
Pardubice (Czechy), 18-19.07.2016
Startowało 98 zawodników.
60. Jakub Suliborski
63. Maciej Kowalec
81. CZECH OPEN 2016 "CESKA PODNIKATELSKA POJISTOVNA OPEN" - turnaj B open rating tournament with rating for FIDE
Pardubice (Czechy), 22-30.07.2016
Startowało 261 zawodników.
34. Jakub Suliborski
82. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - II Liga
Iwonicz, 23-31.07.2016   
Startowało 31 drużyn (204 zawodników).

19. Drużyna MTSz
I szach. - Damian Koseski
II szach. - 2. Przemysław Laszczak
III szach. - Kacper Królak; Maciej Zaborowski
IV szach. - Maciej Zaborowski; Miłosz Zaborowski
V szach. - 2. Pola Parol 
VI szach. - Maria Zaborowska

83. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK DO 16 LAT W SZACHACH SZYBKICH
Koszalin, 04-06.08.2016
Startowało 37 zawodniczek.
5. Pola Parol
84. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 8 LAT W SZACHACH SZYBKICH
Koszalin, 04-06.08.2016
Startowało 79 zawodników.
60. Michał Jóźwik
61. Artur Zarzycki
85. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 14 LAT W SZACHACH SZYBKICH
Koszalin, 04-06.08.2016
Startowało 83 zawodników.
69. Kacper Królak
86. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 16 LAT W SZACHACH SZYBKICH
Koszalin, 04-06.08.2016
Startowało 74 zawodników.
40. Przemysław Laszczak 
60. Jakub Dróżdż
87. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 18 LAT W SZACHACH SZYBKICH
Koszalin, 04-06.08.2016
Startowało 55 zawodników.
38. Damian Koseski
88. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK DO 16 LAT W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH
Koszalin, 06-07.08.2016
Startowało 37 zawodniczek.
3. Pola Parol
89. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 8 LAT W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH
Koszalin, 06-07.08.2016
Startowało 70 zawodników.
61. Artur Zarzycki
90. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 14 LAT W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH
Koszalin, 06-07.08.2016
Startowało 79 zawodników.
75. Kacper Królak
91. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 16 LAT W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH
Koszalin, 06-07.08.2016
Startowało 71 zawodników.
16. Przemysław Laszczak 
54. Jakub Dróżdż
92. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 18 LAT W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH
Koszalin, 06-07.08.2016
Startowało 57 zawodników.
52. Damian Koseski
93. Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach Błyskawicznych
Poznań, 15.08.2016
Startowało 110 zawodników.
33. Artur Suliborski
94.

XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY KONIK MORSKI REWALA 2016 - Open A
Rewal, 18-27.08.2016
Startowało 64 zawodników.

2. Paweł Parol
95. 6th Budapest Open
Budapeszt (Węgry), 19-28.08.2016
Startowało 55 zawodników.
17. Przemysław Laszczak
96. Sárkány-Aranytíz Ifjúsági Rapidverseny A csoport U16
Budapeszt (Węgry), 20.08.2016
Startowało 11 zawodników.
1. Przemysław Laszczak
97. Budapesti Egyéni Villám Sakkbajnokság
Budapeszt (Węgry), 20.08.2016
Startowało 72 zawodników.
42. Przemysław Laszczak
98. XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY KONIK MORSKI REWALA 2016-OPEN D-błyskawiczny
Rewal, 20.08.2016
Startowało 36 zawodników.
11. Paweł Parol
99. XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY KONIK MORSKI REWALA 2016-szachy szybkie P15
Rewal, 20.08.2016
Startowało 74 zawodników.
6. Paweł Parol
100.

IV Festiwal szachowy „Bursztynowe Wybrzeże” 2016 pod patronatem honorowym Ewy Dąbskiej - Wójta Gminy Stegna
Mikoszewo, 21-27.08.2016
Startowało 33 zawodników.

23. Maria Zaborowska
101. XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY KONIK MORSKI REWALA 2016 - turniej kloca
Rewal, 23.08.2016
Startowały 22 pary.
6. Aleksandra Łapa & Paweł Parol
102. XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY KONIK MORSKI REWALA 2016 - szachy Fischera
Rewal, 24.08.2016
Startowało 22 zawodników.
4. Paweł Parol
103. 247 Turniej Czwartkowy 61 Turniej z cyklu: "90 turniejów na 90-lecie PZSzach"
Warszawa, 25.08.2016
Startowało 41 zawodników.
21. Mariusz Bąk
104. Szachy z Janem Kochanowskim turniej B (ranking krajowy do 1600)
Węgrów, 27-28.08.2016
Startowało 36 zawodników.
3. Kacper Królak (1. do lat 13)
13.
Michał Stradczuk (1. do lat 7)
18. Daniel Stradczuk
20.
Mirosław Zarzycki
31. Artur Zarzycki (5. do lat 7)
105. Klub PZSzach 248 Turniej Czwartkowy
Warszawa, 01.09.2016
Startowało 49 zawodników.
32. Mariusz Bąk
106. Szachy + Tenis Stołowy
Karczew, 10.09.2016
Startowało 20 zawodników.
7. Przemysław Laszczak
 107. Valasska Bystrice Open
Valasska (Czechy), 10-17.09.2016
Startowało 71 zawodników
4. Pola Parol (1. m. w kat. juniorów, 1. m. w kat. kobiet)
108. VI Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ferdynanda Dziedzica
Trzcianka, 18.09.2016
Startowało 166 zawodników.
125. Przemysław Laszczak
109. IV Turniej dla dzieci 2008 i młodsi Wesoła SP 353
Warszawa, 24.09.2016
Startowało 34 zawodników.
15. Michał Jóźwik
110. I Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Błyskawicznych
Pęgów, 01.10.2016
Startowało 94 zawodników.
1. Artur Suliborski 
4. Paweł Parol
111. II Mareckie Mini-Elo
Marki, 08-09.10.2016
Startowało 20 zawodników.
4. Mariusz Bąk
112. IX Turniej dla dzieci ur.2009 i młodsi im. Jana Brustmana
Warszawa, 08.10.2016
Startowało 24 zawodników.
3. Michał Stradczuk
113. IX Turniej im. Jana Brustmana
Warszawa, 08.10.2016
Startowało 84 zawodników.
9. Przemysław Laszczak
11. Pola Parol (1. w kat. zawodniczek)
27. Maria Zaborowska (6. do 14 lat; 5. w kat. zawodniczek)
28. Arkadiusz Abramowski
42. Maciej Zaborowski
55. Michał Jóźwik (3 do 8 lat; 1. bez kat.)
114. XIV Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równych Szans"
Siedlce, 15-16.10.2016
Startowało 74 zawodników.
16. Michał Zieliński
115. II Piaseczyńskie Szachogranie
Piaseczno, 23.10.2016
Startowało 98 zawodników.
10. Jakub Suliborski (1. do rank. 2200)
40. Pola Parol (5. do 18 lat)
43. Przemysław Laszczak (6. do 18 lat)
59. Jakub Dróżdż
116. Jesienny turniej dla zawodników ur. w 2008 r. i młodszych
Warszawa, 23.10.2016
Startowało 34 zawodników.
8. Alan Branicki
117. XIV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZS w Gręzówce
Gręzówka, 23.10.2016
Startowało 45 zawodników.
21. Daniel Stradczuk
25.
Michał Stradczuk (3. w SP 1-3)
118. Turniej Szachowy Cztery Pory Roku o Puchar Burmistrza Ursusa - grupa D
Warszawa, 29.10.2016
Startowało 59 zawodników.
5. Michał Jóźwik
119.  PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2016 D13
Szczyrk, 05-12.11.2016
Startowało 11 zawodniczek.
4. Maria Zaborowska
120. PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2016 C17
Szczyrk, 05-12.11.2016
Startowało 32 zawodników.
5. Damian Koseski
121. Turniej Niepodległości „W hołdzie założycielom II RP" gr. A
Warszawa, 11.11.2016
Startowało 189 zawodników.
43. Sławomir Ołowski (1. do rank. 1800; 5. do rank. 2000)
52. 
Pola Parol (2. do rank. 1800; 4. w kat. kobiet)
58.
Jakub Suliborski
113.
Jakub Dróżdż
137.
Mariusz Bąk
122. TURNIEJ O PUCHAR UKS PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
Szczyrk, 11.11.2016
Startowało 160 zawodników.
25. Damian Koseski (6. junior do lat 17)
123. XXI Turniej Szachowy Niepodległości dla dzieci do 8 lat Bielany 2016
Warszawa, 11.11.2016
Startowało 44 zawodników.
19. Michał Jóźwik
124. XXI Turniej Szachowy Niepodległości dla dzieci do 16 lat Bielany 2016
Warszawa, 11.11.2016
Startowało 15 zawodników.
1. Przemysław Laszczak
125. IV Rodzinne Mistrzostwa Szachowe KZE Siedlce
Siedlce, 19.11.2016    
Startowało 24 rodziny (48 zawodników).
1. Rodzina Jóźwik  
I szach. - 2. Jacek Jóźwik
II szach. - 4. Michał Jóźwik 
126. Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Ponadgimnazjalnych
Warszawa, 19.11.2016    
Startowało 13 drużyn (51 zawodników).
1. Drużyna Liceum Ogólnokształcącego Polskiej Macierzy Szkolnej 
I szach. - 2. Damian Koseski  
II szach. - 2. Jakub Dróżdż  
III szach. - 2. Mateusz Sobiepanek  
IV szach. - 1. Pola Parol
127. Mistrzostwa Polski Funkcjonariuszy Celnych 2016 - blitz
Białobrzegi, 25.11.2016
Startowało 35 zawodników.
6. Jacek Jóźwik
128. Mikołajkowy Turniej Fide na Bemowie
Warszawa, 26-27.11.2016
Startowało 9 zawodników.
9. Mariusz Bąk
129. Mistrzostwa Polski Funkcjonariuszy Celnych 2016 - rapid
Białobrzegi, 26-27.11.2016
Startowało 45 zawodników.
5. Jacek Jóźwik
130. Adwentowy Turniej Szachowy 2016
Węgrów, 27.11.2016
Startowało 38 zawodników.
8. Kacper Królak (4. chłopcy do 13 lat)
131. Turniej Szachowy Cztery Pory Roku o Puchar Burmistrza Ursusa - grupa D
Warszawa, 03.12.2016
Startowało 52 zawodników.
4. Michał Stradczuk
132. Indywidualne Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego - Szachy
Lublin, 03.12.2016
Startowało 32 zawodników.
1. Artur Suliborski
133. Turniej Szachowy z okazji 65-lecia powołania Wojskowej Akademii Technicznej
Warszawa, 03.12.2016
Startowało 25 zawodników.
1. Jakub Suliborski
134. II Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w szachach błyskawicznych
Warszawa, 09.12.2016
Startowało 91 zawodników.
19. Jacek Jóźwik
43. Bogusław Major
135. Mikołajkowy turniej szachowy Gr. A
Warszawa, 09.12.2016
Startowało 21 zawodników.
17. Mariusz Bąk
136. II Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w szachach szybkich
Warszawa, 10.12.2016
Startowało 100 zawodników.
28. Jacek Jóźwik
48. Bogusław Major
137. Mikołajkowy turniej w Zielonce (dla IV, III i II kat. kob.)
Warszawa, 10-11.12.2016
Startowało 16 zawodników.
14. Szymon Suracki
15. K
rzysztof Gardyza
138.

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza 2016/2017
Mazowsze, 11.12.2016-05.02.2017  
Startowało 9 drużyn (? zawodników).

?. Drużyna MTSz
I szach. -  Bartosz Nowicki,
II szach. -  Jakub Suliborski,
III szach. - Pola Parol,
IV szach. - Artur Suliborski,
V szach. - Bogusław Major,
Zawodnicy rezerwowi:
139. European Individual Blitz Chess Championship 2016
Tallin (Estonia), 17-18.12.2016
Startowało 510 zawodników.
189. Bartosz Nowicki
140. IV Turniej dla dzieci ur. 2008 i młodszych w Aninie
Warszawa, 17.12.2016
Startowało 28 zawodników.
6. Michał Jóźwik
141. Turniej Wigilijny o Puchar Burmistrza Karczewa - OPEN
Karczew, 17.12.2016
Startowało 16 zawodników.
3. Mariusz Bąk
142. Szachy w Lublinie grudzień 2016 - Cykl otw. turn. poniedz. z Szach Królowi
Lublin, 19.12.2016
Startowało 13 zawodników.
4. Artur Suliborski
143 "Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego w Lublinie 2016" - Open A (FIDE)
Lublin, 27-30.12.2016
Startowało 29 zawodników.
4. Artur Suliborski
144. XIX Kętrzyński Festiwal Szachowy OPEN A (FIDE)
Kętrzyn, 27-30.12.2016
Startowało 61 zawodników.
3. Jakub Suliborski
145. XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2016 Grupa A
Kraków, 27.12.2016-04.01.2017
Startowało 103 zawodników.
15. Bartosz Nowicki
146. XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2016 Grupa B
Kraków, 27.12.2016-04.01.2017
Startowało 87 zawodników.
1. Paweł Parol
147. XXXV MEMORIAŁ IMIENIA LUDWIKA ZAMENHOFA 2016 - grupa A
Białystok, 27-31.12.2016
Startowało 72 zawodników.
68. Pola Parol
148. XXXV MEMORIAŁ IMIENIA LUDWIKA ZAMENHOFA 2016 - grupa B
Białystok, 27-31.12.2016
Startowało 106 zawodników.
47. Sławomir Ołowski
69.
Jakub Dróżdż
106.
Maria Zaborowska
149. Klub P.Z.Szach. (262 turniej czwartkowy)
Warszawa, 29.12.2016
Startowało 25 zawodników.
6. Mariusz Bąk
150. XXXV MEMORIAŁ IMIENIA LUDWIKA ZAMENHOFA 2016 - grupa D
Białystok, 29-30.12.2016
Startowało 95 zawodników.
16. Michał Jóźwik
151. Rodzinny Turniej Sylwestrowy o Puchar Burmistrza Karczewa (Szachy+Tenis stołowy)
Karczew, 31.12.2016
Startowało 72 zawodników
11. Arkadiusz Abramowski