Turnieje MTSz
Tu znajdziesz informacje o naszych turniejach szachowych
Szkolenia szachowe
Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności szachowe, skorzystaj z naszych szkoleń.
Składki
Zapłać składkę członkowską
Wesprzyj MTSz
Możesz wesprzeć społeczną działalność MTSz, prowadzoną od ponad 20 lat.
Medale szybkie i błyskawiczne
Medale szybkie i błyskawiczne Reprezentanci Mińskiego Towarzystwa Szachowego powrócili z pięcioma medalami z rozgrywanych w Radzyminie w dniach 5-6 października 2019 r. Mistrzostw Mazowsza Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.

Podwójne złoto zdobyła Amelia Dróżdż, dwa brązowe medale wywalczyła Weronika Lisowska, także medal brązowy padł łupem Michała Jóźwika.

Sobota 5 października upłynęła na turniejach drużynowych, w których ekipa Mińskiego Towarzystwa Szachowego w składzie: Dawid Dobosiewicz, Krzysztof Dobosiewicz, Michał Jóźwik, Krzysztof Gardyza, Weronika Lisowska oraz Amelia Dróżdż zajęła 6 miejsce w turnieju szachów szybkich oraz 7 miejsce w turnieju szachów błyskawicznych. W turnieju błyskawicznym zwycięstwo odniosła Polonia Warszawa, a w turnieju szybkim UKS Czternastka Warszawa.

W niedzielę 6 października w 4 kategoriach wiekowych do rywalizacji indywidualnej przystąpiło 103 zawodników w turniejach szachów szybkich (10 min. na partię na zawodnika + 5 sekund dodawane po wykonanym ruchu) oraz 86 szachistów w turniejach błyskawicznych (3 min. na partię na zawodnika + 2 sekundy dodawane po wykonanym ruchu).

Gwiazdą niedzieli okazała się Amelia Dróżdż, która okazała się najlepszą dziewczynką w grupie do 9 lat w szachach szybkich oraz błyskawicznych i zdobyła 2 złote medale. Weronika Lisowska zapewniła sobie brązowe medale w grupie do 15 lat w obydwu turniejach, a Michał Jóźwik wywalczył brązowy medal za III miejsce w turnieju błyskawicznym w grupie do lat 11.

Mińscy szachiści pokazali się więc z dobrej strony, dobrą grą odwdzięczając się za dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.